Banici Azjatyckich Motocykli

Forum miłośników chińskich motocykli, jak również koreańskich, indyjskich i japońskich.
Teraz jest czwartek 28 mar 2024, 09:12
Motolift


Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: wtorek 25 paź 2016, 21:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek 06 wrz 2011, 10:47
Posty: 1678
Lokalizacja: KIELCE prawie
Płeć: Banita
Motocykl: były WSK-125, MZ-250, Jinlun 250-5, XVS-1100, GL-1500 i teraz nic
Las po przejściu trąby powietrznej, gdzieś przed Sulejowem.
Obrazek

Przed Końcem Świata Jelonkowi wyskoczyło 90tyś km.
Obrazek

Miejscowość Tumidaj.
Ciekawe skąd się wzięła właśnie taka nazwa?
Obrazek

Podcabaje, też ciekawie.
Obrazek

- panowie a z jakiej wsi wy jesteście?
- Ciołki.
- to wiem, ale jak nazywa się wieś w której mieszkacie?
- ? ?
Obrazek

Jest w końcu drogowskaz na Koniec Świata.
Obrazek

No i jestem razem z Jelonem w Chacie na Końcu Świata.
Obrazek

Najprawdziwszy na świecie Koniec Świata.
Obrazek

No i koniec Końca Świata...
No to Jelonek lecimy na Koniec Świata a potem jeszcze dalej...
Obrazek

Mapa całej trasy
Obrazek

Jadąc na zlot postanowiłem wpaść na chwilę na Koniec Świata. Jelon nigdy tam jeszcze nie był i ja też, więc pora była to nadrobić. Lepszej okazji nie będzie a przynajmniej nie prędko. Jelon się ucieszył i z tej radości wyskoczyło mu na zegarze dziewięćdziesiąt tysięcy kilometrów. Zaraz za Sieradzem zaczęły się ciekawe nazwy miejscowości
W gąszczu różnych śmiesznych miejscowości znalazłem w końcu drogowskaz na Koniec Świata
Kawałek polną, piaszczystą drogą i Jelonek znalazł się na najprawdziwszym na świecie Końcu Świata. Chip chip hurrraaaa !
Ponieważ dzień był bardzo upalny postanowiłem odrobinę odpocząć w Chacie na Końcu Świata.
Po napełnieniu układu pokarmowego i małej sieście ruszyliśmy w dalszą podróż, ku Zakończeniu Sezonu Motocyklowego.

Tak mnie rozbawiły okoliczne nazwy miejscowości, że zacząłem sobie wyobrażać jak to było, że się tak stało?
Moja chora wyobraźnia zobaczyła w ciemnym, zadymionym od papierosów pomieszczeniu, dwóch panów. Jeden to Konstanty a drugi to Ernest. Oczywiście zbieżność imion zupełnie przypadkowa. Po prostu jakoś tak mi spasowały te imiona do zaistniałej scenki.
Rzecz dzieje się gdzieś po II Wojnie Światowej i panowie biorą udział w akcji przymusowego zasiedlania. Mają mapkę przed sobą, kreślą ją na kawałki i opisują poszczególne pola wymyślonymi nazwami. No przecież trzeba jakoś nazwać pole na które przywiezie się zaraz ludzi z tobołami.
Konstanty to szef, starszy rangą a Ernest jest od roboty, czyli od wpisywania na mapce wymyślonych przez Konstantego nazw.
Konstanty patrzy za okno i mówi:
- Owieczki, Dzięcioły, Orzeł Biały, Liski, Sokolniki, Koza Wielka, Psary, Wilczyn, Kobyla Góra
A Ernest posłusznie pisze powtarzając na głos literka po literce:
- Owieczki, Dzięcioły, Orzeł Biały, Liski, Sokolniki, Koza Wielka, Psary, Wilczyn, Kobyla Góra
Nagle do pokoju wchodzi kobita, chyba żona Konstantego i wnosi dymiący posiłek. Postawiła na stole i wyszła.
Konstanty patrzy na jadło i mówi na głos:
- kluski, gęsina, dymki, ach te muchy i odgania robale od dymiącego posiłku.
A Ernest posłusznie pisze powtarzając na głos literka po literce:
- Kluski, Gęsina, Dymki, Muchy…
Po obfitym obiadku Konstanty wyciągnął pełną karafkę i dwa kieliszki z kredensu i dalej obaj panowie zabierają się za tworzenie nowych nazw miejscowości.
Konstanty myśli i myśli, patrząc za okno i w końcu mówi:
- ooo Joanka której podarowałem broszki i ci głupi cieśle Marcinki, którzy robią skrzynki, nadstawki i strzałki. Ciemno się robi. Gdzie jest ta świeca i w końcu zapala.
A Ernest posłusznie zapisuje na mapce powtarzając na głos literka po literce:
- Joanka, Broszki, Marcinki, Skrzynki, Nadstawki, Strzałki, Świeca.
Konstanty już znudzony i po czwartym kielichu plecie co mu ślina na język przyniesie:
- Krzaki, Zapole, Przylepka, Kąty, Krzętle, Krajanka, Kaski, Wrząca, Kuczewola, Pośrednik. Co dzisiaj mamy? A dopiero wtórek i ciągnie dalej, Kochłowy, Ślizgów, Miedary. Jutro to bym grochowej zjadł. Muszę starej powiedzieć, żeby zrobiła.
A Ernest posłusznie zapisuje na mapce powtarzając na głos literka po literce:
- Krzaki, Zapole, Przylepka, Kąty, Krzętle, Krajanka, Kaski, Wrząca, Kuczewola, Pośrednik, Wtórek, Kochłowy, Ślizgów, Miedary, Grochowa.
Minęło kilka godzin a chłopaki kończą już trzecią karafkę. Konstantemu język się już plącze, ale się nie poddaje i dalej wymyśla:
- Kuśne, Przywory, Prusak, Lututów, Kużaj, Zadki, Pipie, Kocięba, Dziadowa, Kłoda, Szachowo, muszę na stolec i wyszedł.
A Ernest posłusznie zapisuje na mapce powtarzając na głos literka po literce:
- Kuśne, Przywory, Prusak, Lututów, Kużaj, Zadki, Pipie, Kocięba, Dziadowa, Kłoda, Szachowo, Stolec.
Konstanty wraca i mówi, że zamówił dwie kawy zbożowe u żony, bo inaczej zaraz tu pośniemy. Konstanty patrzy na to co Ernest nabazgrolił i jak mu przez łeb nie da łapą.
- Jak piszesz ciołku jeden na tej mapie, bo jak ci podcabaja zrobie to zobaczysz! A z resztą pisz: Ciołki, Podcabaje.
Ernest posłusznie zapisuje na mapce powtarzając na głos literka po literce:
- Ciołki, Podcabaje
Nagle żona Konstantego wchodzi z kawą i z niedowierzaniem patrzy na cały bajzel jaki panowie zrobili. Nie ma nawet gdzie kawy postawić, więc grzecznie męża pyta, gdzie ma postawić?
- Tu mi daj, Konstanty odpowiada pokazując na skrawek wolnego stolika.
A Ernest posłusznie zapisuje na mapce powtarzając na głos literka po literce:
- Tumidaj
Kobieta wychodzi, kręcąc głową i powtarza koniec świata, koniec świata.
Ernest patrzy na Konstantego a konstanty nieźle już zawiany mówi:
- pisz waćpan koniec świata.
A Ernest posłusznie zapisuje na mapce powtarzając na głos literka po literce:
- Koniec Świata …


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

cron
pl.helperformance.com/


POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL